Maal on hea elu!

By ramon

Olen terve elu elanud Valguta külas ja kavatsen ka oma tuleviku siin veeta. Meil on Valgutas oma külapood, seltsimaja ja tervist edendav armas Valguta Lasteaed-Algkool, mis tähistab oktoobris enda 32. sünnipäeva. Pisikeses  majas on liitklassid ja lasteaed. Külas on suurepärased tingimused kasvamiseks, õppimiseks, töötamiseks ja vaba aja veetmiseks.

Olen alati tundnud huvi mind ümbritseva elu vastu, soovinud midagi parandada ja nüüd on minust  saanud külavanem ning mul on võimalus koostööks kogukonnaga. Väga oluline on pakkuda erinevaid eneseteostus- ja arenguvõimalusi ka maapiirkondades, kus need ei pruugi olla nii mitmekesised kui linnas. Maal on üldiselt kallis elada, kuid Valguta asub ideaalses kohas, kust saab lühikese ajaga igasse Elva valla keskusesse, olgu selleks Rannu või Rõngu, kuhu on maad umbes 5 km, kaugel ei ole ka Elva ega Tartu. Samuti on Valgutas ja selle lähedal mitmeid töökaid ja tublisid ettevõtteid, alustades saekaatrist, villaveskist ja lõpetades jookide tootmisega, seega tööalast valikut jagub igale maitsele.

Valgutas tegutseb MTÜ Maanaiste Selts, kus aktiivsed naised saavad kokku, et arutada, mida põnevat Valguta kogukonnas ette võtta. Koostöös Valguta lasteaed-algkooliga ja Valguta seltsimajaga sünnivad traditsioonid ja põnevad ideed, kuidas läbi viia erinevaid üritusi. Aktiivseid tegevusi saab korraldada võrk- ja korvpalliplatsil ning tiigi ääres välijõusaalis või jahutada end Valguta tiigis. Maal on hea rahulik elu, kus saab nautida meie ümber olevat looduskeskkonda.

Ootame meie kogukonda uusi inimesi, kes on huvitatud küla arendamisest ja ühistegevustest, et meil oleks siin hea elada, jaguks tegevusi nii noortele kui vanadele ning et maal elu jätkuvalt areneks.

Merlyn Karu

Valguta ja Lapetukme külavanem