Liikumisvõimaluste arendamine kui teadlik maraton

By ramon

Ma usun, et iga inimene teab, kui oluline on tervis. Sama oluline on aga ka teadmine sellest, missugused on sinu nõrkused ja tugevused – see on oluline teadmine eesmärkide seadmiseks. Samamoodi on ka piirkonna ja spordiobjektide arendamisega. Elva vallas on rõõm liikuda. Liikumist ja sportimist toetab siinne sportlik ja looduskaunis atmosfäär – õhk on täis võimast potentsiaali. Meil on võimalus liikuda erinevatel matka- ja terviseradadel, samuti on igas piirkonnas oma staadionid. Siiski on meil täna mitmeid plaane, kuidas siinseid võimalusi parandada.

Staadionite arendus paraneb järk-järgult ja aastaga oleme teinud suure sammu edasi. Elva linna staadioni olukord on jätkuvalt väljakutse, sest selle jooksurajad vajavad hooldust ja probleeme on drenaažiga. Positiivne, et plaan Elva staadioni uuendamiseks on olemas ning arutelu vajab, kas lisaks tribüünihoonele oleks mõistlik rajada ka spordihostel, et parandada sporditurismi võimalusi.  

Valla teistes piirkondades on samuti tarvis luua liikumiseks tingimusi juurde. Näiteks vajab Rannu discgolfipark värskendust, Puhja staadion sai uue katte ja nüüd on vaja jätkata väiketöödega nagu heitesektori taastamine ja staadionimaja remont. Palupera ja Rõngu staadionid ootavad samuti jooksuraja värskendust. Nii tenniseklubi kui jalgpalliklubi vajavad treenimisvõimaluste parandamist talvisel hooajal.

Jalgrattasport on Elvas olnud ikka au sees ja täna on meil ka suur arv erinevaid rattaspordiüritusi toimumas. Ühe järgmise sammuna näen ma pumptrack’i (spordi- ja mänguväljak) ehitamist, mis ei ole kulukas, aga pakub väljundit jooksu–, tõuke–, linna– ja maastikuratta ning BMX rattale. Lisaks oleks võimalik sõita rulluiskude ja rulaga. Väljak koosneb erinevatest kurvidest ja lainetest ning seal on võimalik sõita ka kõige pisematel, aga ka seenioritel, sest rada ei ole nii ohtlike kalletega nagu rulapark.

Suusahüppemäe projekt on valmis ning otsime sellele rahastusvõimalusi. Uuel lahendusel on kolm mäge: K35, K15 ja K10. Projekti visioonis on ka freestyle’i nõlv, kus on võimalik proovida suuskade või lumelauaga esimesi liuge ja hüppeid. Peale selle kutsuksid tulevasele suusahüppemäele vaatetorn ja spordimuuseum.Kokkuvõtvalt võib öelda, et panustada tuleb kõikidesse piirkondadesse võrdselt. Plaanid selleks on juba paigas, nüüd liigume nende elluviimisega samm-sammult edasi. Valla spordi- ja liikumisvõimaluste edendamine on nagu maraton – tuleb oma võimetest ja erinevatest külgedest teadlik olla ja valida õige tempo.

Madis Šumanov

Elva valla spordijuht